Gökçek, 250. Cadde NO:14, 06932 Sincan/Ankara BETA İŞİTME CİHAZLARI
Doğru İşitme Cihazını Bulmak
5 Eylül 2019
Doğru İşitme Cihazını Bulmak
OKUNMA : 954

İşitme cihazı kullanıcılarının çoğu için görünüş önemli bir etkendir. İster kulak arkasıister kulak içi işitme cihazı seçin, modern işitme cihazları dedenizin kullandığı büyük, bej rengi, ıslık sesi çıkaran cihazlardan çok farklıdır. Modern cihazlar şık ve göze çarpmayan bir muhafaza içinde küçük ve ileri düzey bilgisayardır. 

İşitme uzmanınız sizin için uygun seçimi yapmanıza yardımcı olur. İşitme testi yaptırdıktan sonra işitme uzmanınız sizinle işitmenize ve işitme cihazına ilişkin gereksinimleriniz, tercihleriniz ve istekleriniz hakkında görüşür. Amaç yaşam tarzınıza uygun ve size göre en önemli etkene uygun işitme cihazı çözümünü bulmaktır. Böylece günlük yaşamınızda karşılaştığınız durumların tümünde mümkün olan en işitme sağlanır.

Dikkate Alınacak Noktalar

  • Çok ileri derece işitme kayıpları: Eğer çok ileri derecede işitme kaybınız varsa işitme uzmanınız genelde kulak arkası (BTE) işitme cihazı tavsiye edecektir.
  • Dar kulak kanalı: Kulak kanalınız dar ise işitme uzmanınız genelde BTE işitme cihazı tavsiye edecektir.
  • Dinleme ortamları: işitme cihazları çeşitli teknoloji düzeylerinde üretilmektedir. En çok bulunduğunuz dinleme ortamlarına uygun olanları bulmak için farklı özellikleri incelemelisiniz.
  • Görünürlük: Tümüyle kulak içi (CIC) işitme cihazları, piyasada bulunan en küçük cihazlardır.
  • Görme ve elleri kullanma: Görmenizde veya ellerinizi kullanmada sorunlarınız varsa işitme cihazı uzaktan kumanda aleti, kulak içi veya tümüyle kulak içi işitme cihazlarını ayarlamanıza yardım edebilir.
  • Bütçe: İşitme cihazınızın fiyatı, içerdiği teknolojinin ilerilik düzeyine göre değişmektedir. 
Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
415269202